Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do

Żeliwne i stalowe ruszty do kominków

Ruszt do kominka może mieć bardzo wiele opcji. Rozumiemy, że możesz czuć się zdezorientowany jeżeli nie wiesz, czego szukasz. Postaramy się opowiedzieć Ci o tym, jakie masz opcje do wyboru oraz doradzić Ci najlepsze rozwiązanie dla Ciebie.

Dlaczego potrzebujemy rusztu kominkowego?

Dzięki temu, że podniesiemy drewno z dna kominka powietrze może zostać wciągnięte spod drewna. W rezultacie ogień dostanie więcej tlenu, będzie gorętszy i wydajniejszy, a to oznacza lepszą jakość spalania. Co więcej ułatwia to również rozpalenie kominka.

Spalone kawałki drewna, które spadają na dno kominka przez dziury rozmieszczone w ruszcie tworzą rozżarzoną warstwę. Dzięki temu drewno na ruszcie może spalać się od dołu. Nie trzeba przekładać ani przesuwać naszego opału po tym, jak raz go ułożymy.

Ruszt przedłuży też żywotność naszego kominka, ponieważ podniesie żar z dna na poziom rusztu. Chroni to beton przed ekstremalnym ciepłem ognia. Jednocześnie przesuwa to dym w kierunku komina. Dzięki temu łatwiej i szybciej jest on usuwany na zewnątrz, a w naszym domu go nie czujemy. Czasami bardzo dymiące kominki da się niemalże naprawić dokupując do nich odpowiedni ruszt.

Na końcu należy też wspomnieć, że ruszt sprawia, że mamy mniej pracy. Większość kratek kominkowych ma przód i tył. Pomaga to ułożyć drewno opałowe i utrzymać je w jednym miejscu, a także wspiera ciągłe dociskanie drewna do środka rusztu. Dzięki temu zamiast poruszać naszym opałem przez cały czas po prostu dodajemy go więcej, kiedy pojawia się taka potrzeba.

Który ruszt kominkowy będzie odpowiedni dla mnie?

Przede wszystkim dobierzmy ruszt do naszego wkładu kominkowego. Na naszej stronie przy opisie produktu zaznaczamy, do których wkładów kominkowych odpowiedni będzie dany ruszt.

Ruszty kominkowe różnią się również materiałem z którego są wykonane. My rekomendujemy te żeliwne, które mogą być stosowane zarówno do drewna, jak i do węgla. W stalowych rusztach nie możemy stosować węgla ponieważ pręty są od siebie tak oddalone, że spadłby on.

Żeliwne ruszty mają również tendencję do dłuższego działania niż średnia stalowa kratka.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl