Wkład kominkowy WK 440 kafel czarny Wkład kominkowy WK 440 kafel czarny
Producent: Kratki
Cena: 3 300,00 zł
szt.
zobacz więcej
Piec wolnostojący FALCON 9 Piec wolnostojący FALCON 9
Producent: Kratki
Cena: 3 400,00 zł
szt.
zobacz więcej
Piec wolnostojący FALCON 9 VIEW Piec wolnostojący FALCON 9 VIEW
Producent: Kratki
Cena: 3 800,00 zł
szt.
zobacz więcej
Piec wolnostojący KOZA AB S/2 Piec wolnostojący KOZA AB S/2
Producent: Kratki
Cena: 2 999,00 zł
szt.
zobacz więcej
Piec wolnostojący KOZA AB S/N/DR Piec wolnostojący KOZA AB S/N/DR
Producent: Kratki
Cena: 2 499,00 zł
szt.
zobacz więcej

Piec kominkowy - wolnostojący kominek KOZA

Praktycznie każdy z nas wie, czym jest znany piec kominkowy typu KOZA. Jest to piec wolnostojący. Ze względu na popularność tego typu pieca, istnieje wiele jego odmian. Dzięki temu, każdy z nas może wybrać właściwy rodzaj pieca wolnostojącego do swojego domu. Szeroki wybór wśród modeli, pozwala nie tylko dopasować piec do wyglądu naszego wnętrza, ale i pod względem wydajności i ergonomii. Niektóre z nich, mogą mieć nowoczesny wygląd, jednak nie słabnie zainteresowanie piecami o klasycznym, niemalże starodawnym wyglądzie.

Materiały, z jakich wykonywane są piece wolnostojące, wpływają na eksploatację oraz podkreślają ich niepowtarzalny styl. Jest to stal oraz żeliwo. Każdy z materiałów cechuje się specyficznymi właściwościami, które wpływają na wygląd oraz efektywność pieca.
Niektóre modele wyposażone są dodatkowo w miejsce, które służy do przechowywania drewien. Inne z kolei, mogą stać na nóżce, pięknie się prezentując.

Kominki wolnostojące

Obecnie, piece wolnostojące typu KOZA, wracają do łask. Ich oryginalny wygląd, często nowoczesny design oraz różnorodne technologie zastosowane w trakcie produkcji, wpływają na użytkowanie pieców. Podstawową rolą pieca tego typu, jest dodatkowe ogrzewanie domu. Ciepło, jakie oddaje ogień, może utrzymywać się w całym domu lub mieszkaniu. Poprzez zastosowane materiały, z jakich wykonuje się poszczególne modele, ciepłe powietrze przenika do domu jeszcze długi czas po wygaszeniu kominka.

Jak działa piec kominkowy KOZA?

Działanie pieców typu KOZA jest bardzo proste, tak samo jak ich montaż. Aby zacząć bezpiecznie korzystać z wybranego modelu, należy podłączyć piec do szybu kominowego.
Każdy piec posiada ergonomiczne drzwiczki z niewielką klamką. Drzwiczki kominkowe otwiera się poprzez docisk klamki. Piece opalane są drewnem. Zalecana wilgotność drewna nie może przekroczyć 20%.
Trzeba dodać, że piece, które są wyposażone w kafle, zapewniają nam dodatkowo dłuższe oddawanie ciepła do pomieszczenia. Dzięki temu, długi czas po wygaszeniu ognia w kominku, nasz dom będzie wciąż ogrzewany.
Piece wolnostojące stalowe, które charakteryzują się nowoczesnym designem również zapewniają nam dłuższe oddawanie ciepła. Wnętrze kominka jest bowiem wyłożone specjalnym materiałem, który akumuluje ciepło. Dzięki niemu, temperatura w komorze spalania jest o wiele wyższa, a spalanie efektywniejsze i dłuższe.

Czy warto zakupić piec kominkowy wolnostojący koza?

Piece kominkowe KOZA, oprócz swojego stylowego wglądu, zapewniają nam dodatkowe źródło ciepła w wybranych pomieszczeniach. Dzięki materiałom, z jakich są wykonane, piece będą długo oddawać ciepło, nawet po wygaszeniu paleniska.

Kominki wolnostojące w sklepie Bofoco

Szczególnie istotną zaletą, jaką cechuje się piec KOZA, jest wygodne użytkowanie. Piece kominkowe posiadają specjalne szybki, które nie są podatne na zaleganie sadzy.
Warto również dodać, że producent gwarantuje niezawodność swoich pieców, zapewniając bezpieczeństwo. Wszystkie części pieca są szczelne dzięki zespawaniu ich w odpowiednich warunkach. Stalowe elementy wycina się poprzez zastosowanie laseru, a następnie wygina się je na giętarkach, co pozwala uzyskać nam odpowiedni kształt ścianek. Piece wyposażone są w ceramikę żaroodporną która może wytrzymać nawet do 800°C.

Piece wolnostojące typu KOZA są dostępne w wielu wersjach. Rozmiar pieców, ich wysokość, powierzchnia wewnętrzna oraz styl, w jakich są one utrzymane, to tylko niektóre aspekty, które bierzemy pod uwagę wybierając piec.

Zobacz także: kratki kominkowe, elementy montażowe, ruszt do kominka, kominki ogrodowe, biokominki

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl