Nowoczesne Biokominki wolnostojące

Biokominek jest rodzajem kominków, który opala się płynnym paliwem. Biopaliwa oparte są na bazie alkoholu, jednak podczas spalania, nie jest wydzielany ani dym, ani zapach. Jest to więc bezpieczny i przyjazny środowisku sposób na ogrzewanie naszego domu lub mieszkania.

Każdy typ biokominków, jaki dostępny jest w ofercie sklepu internetowego, posiada bezpieczny pojemnik z tzw. wkładem absorbującym lub chłonnym. Wkład taki stanowi nowatorskie rozwiązanie, jeśli chodzi o pojemniki do biokominków. Dzięki niemu, można znacznie zmniejszyć eksploatację paliwa. Poza tym, wkłady mają za zadanie zapobiegać wylewaniu się paliwa. Tyczy się to również sytuacji, w których biokominek może przewrócić się podczas użytkowania, z paliwem w środku.

Rodzaje biokominków

W ofercie dobrej firmy, możemy wybierać spośród biokominków wiszących, wolnostojących lub portalowych. Każdy z nas może dopasować odpowiedni kształt, wielkość i rodzaj kominka według własnych potrzeb. Poniżej przedstawiamy najciekawsze propozycje sklepu internetowego:

 • BIOKOMINEK CHARLIE 2 – dobrym wyborem będzie kominek wiszący, wykonany ze stali o prostokątnym kształcie. Może on zostać wmontowany w ścianę lub specjalnie wydzielone miejsce. Można go zamontować w narożniku, powiesić na ścianie lub wmontować w specjalną przestrzeń wystającą ze ściany.
 • BIOKOMINEK SIERRA – wolnostojący kominek, niewymagający montażu. Prostokątny, wysoki kominek, posiada na środku powierzchnię, służącą do rozpalenia płomienia. Kształt biokominka umożliwia nam dopasować go zarówno do większego domu, jak i niewielkiego mieszkania.
 • BIOKOMINEK AF srebrny – jest to kominek o wypukłym kształcie, cechujący się nowoczesnym designem. Jest on świetnym elementem aranżacji wnętrz. Można go powiesić na ścianie, w narożniku oraz we wnęce. Montaż nie wymaga użycia dodatkowych listew.
 • BIOKOMINEK WHISKEY czarny – ten rodzaj kominka jest jednym z ciekawszych produktów z oferty. Kominek ten imituje tradycyjne palenisko. Kwadratowy kształt, smukła forma oraz ciemny, klasyczny kolor, pozwalają na dopasowanie tego modelu do większości wnętrz.

Jakie są zalety biokominków?

Pierwszą, istotną zaletą biokominków, jest dwuletnia gwarancja na właściwe działanie każdego produktu, od chwili jego zakupu. Producent gwarantuje także specjalny certyfikat – TÜV. Dzięki niemu, mamy gwarancję na najwyższą jakość każdego biokominka, który posiada takie oznaczenie. Oprócz tego, certyfikat zapewnia spełnienie wymagań związanych z bezpieczeństwem biokominka. Znak ten poza tym oznacza, iż cały proces produkcji został przeprowadzony pod kontrolą specjalistów.

Biokominki wolnostojące - łatwość w obsłudze

Warto jednak podkreślić, że biokominki mają wiele zalet związanych bezpośrednio z ich użytkowaniem. Podczas rozpalania paleniska oraz w trakcie eksploatacji kominka, nie są wydzielane żadne zapachy ani dym. Przekłada się to na komfort używania kominków oraz na bezpieczeństwo. Nie istnieje bowiem ryzyko zatrucia oparami – jest to szczególnie istotne, gdy w domu mieszkają małe dzieci. Oprócz tego, trzeba dodać, że paliwo takie nie generuje popiołu. Dzięki temu, oszczędzamy czas związany z czyszczeniem kominka i wynoszeniem popiołu.
Ze względu na budowę biokominków, nie jest wymagane poprowadzenie instalacji kominowej. Pozwala to na swobodne przemieszczanie kominka w razie potrzeby. Dodatkowo – biokominki są bardzo proste w obsłudze i w montażu.
Warto również dodać, że różnorodność kominków umożliwia dopasowanie ich do każdego pomieszczenia, nawet jeśli nie ma ono zbyt dużych wymiarów.

Biokominek WHISKEY 2 biały Biokominek WHISKEY 2 biały
Producent: Kratki
Cena: 950,00 zł
szt.
zobacz więcej
 • nowość
Biokominek WHISKEY 2 czarny Biokominek WHISKEY 2 czarny
Producent: Kratki
Cena: 950,00 zł
szt.
zobacz więcej
Biokominek WHISKEY 2 granito Biokominek WHISKEY 2 granito
Producent: Kratki
Cena: 950,00 zł
szt.
zobacz więcej
 • nowość
Biokominek WHISKEY biały Biokominek WHISKEY biały
Producent: Kratki
Cena: 800,00 zł
szt.
zobacz więcej
 • nowość
Biokominek WHISKEY czarny Biokominek WHISKEY czarny
Producent: Kratki
Cena: 800,00 zł
szt.
zobacz więcej
Biokominek WHISKEY granito Biokominek WHISKEY granito
Producent: Kratki
Cena: 800,00 zł
szt.
zobacz więcej
 • nowość
 Biokominek AF szlifowany Biokominek AF szlifowany
Producent: Kratki
Cena: 1 000,00 zł
szt.
zobacz więcej
 Biokominek CHARLIE szlifowany Biokominek CHARLIE szlifowany
Producent: Kratki
Cena: 970,00 zł
szt.
zobacz więcej
Biokominek BRAVO 2 szlifowany Biokominek BRAVO 2 szlifowany
Producent: Kratki
Cena: 870,00 zł
szt.
zobacz więcej
Biokominek CHARLIE 2 szlifowany Biokominek CHARLIE 2 szlifowany
Producent: Kratki
Cena: 970,00 zł
szt.
zobacz więcej
Biokominek SIERRA Biokominek SIERRA
Producent: Kratki
Cena: 999,00 zł
szt.
zobacz więcej
Biokominek SIERRA z certyfikatem TÜV Biokominek SIERRA z certyfikatem TÜV
Producent: Kratki
Cena: 1 089,00 zł
szt.
zobacz więcej
 • nowość
 • nowość
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl